Pierwsze wersje Androida nie miały dobrej opinii, jeśli chodzi o szybkość działania systemu. W nowszych odsłonach Google poradziło sobie z tym problemem. Każda kolejna akcja na telefonie czy tablecie nie oznacza już paru sekund oczekiwania.

Wypuszczając wersję 4.4 Google chwali się nawet, że teraz można bez problemu uruchomić kilka aplikacji na raz, nie doświadczając nawet drobnych przycięć. Oczywiście podobne obietnice trzeba traktować z małym przymrużeniem oka.

Szybkość systemu to nie wszystko. Jeśli chcemy zagrać w najnowszą grę a jednocześnie słuchać ulubionej muzyki i mieć uruchomionego w tle Facebooka – musimy dysponować również szybkim sprzętem. Najtańszym modelom tabletów i smartfonów sam system nie jest w stanie pomóc.

Choć z pewnością jest w stanie zrobić wiele na rzecz płynności działania kolejnych aplikacji. W dodatku Google udostępnia kod Androida całkiem za darmo i pozwala producentom na wprowadzanie własnych modyfikacji. Dzięki temu każda marka może wypuścić na rynek urządzenie zaopatrzone w dobrze dopasowaną wersją googlowego OS-a. Dowiedz się więcej o hostingu domen. 

www.chorobyswiata.com.pl