Wystarczy wyjechać w trochę dłuższą trasę, poruszać się drogami, na których panuje duży ruch, a które jednocześnie znajdują się blisko budynków, aby móc zobaczyć jak wyglądają ekrany akustyczne. Jest to dość częsty widok, a co najważniejsze one naprawdę są skuteczne, co tylko jeszcze bardziej przekonuje do tego, aby z nich korzystać. Warto więc się zastanowić czy i w naszym rejonie nie ma takich miejsc, w których powinny się pojawić ekrany akustyczne, a jeśli są, to powinniśmy zrobić wszystko, aby się tam znalazły.

Co w nich jest najważniejsze?

Jeżeli chodzi o ekrany akustyczne, to najważniejsze w nich jest to, że mają one chronić przed głośnym dźwiękiem.

To oznacza, że najczęściej są one ustawiane w pobliżu budynków mieszkalnych, szkół, szpitali czy firm, które znajdują się przy ulicach, które cechuje duże natężenie ruchu przez całą dobę, tak jak ma to miejsce na drogach ekspresowych. Takie ekrany akustyczne zazwyczaj są ustawione na stosunkowo niewielkich odcinkach i zaraz za zabudowaniami się kończą, ale dzięki nim ten hałas jest wygłuszony i ludzie, którzy znajdują się po drugiej stronie takich ekranów bez problemów mogą normalnie funkcjonować. Jeśli zamontujemy takie ekrany akustyczne, to możemy być pewni, że zostanie ograniczony hałas, a jak tak się stanie mniejsze będzie zmęczenie i bóle głowy, odczuwane przez ludzi mieszkających przy tych głównych ulicach. Warto też wspomnieć o tym, że takie ekrany są bardzo wytrzymałe, a to oznacza, że jeśli je zamontujemy, to spokojnie przetrwają przez wiele lat, dzięki czemu koszty jakie w związku z tym poniesiemy nie będą aż tak duże.

Dobra jakość

Warto też pamiętać, że ekrany akustyczne wykonane są z materiałów bardzo dobrej jakości. To oznacza, że nie wpływa na nie negatywnie słońce, deszcz, czy mróz. Co więcej, są one na tyle wytrzymałe, że nawet przy uderzeniu kamienia nie dojdzie do ich uszkodzenia. Oczywiście znajdują się one zazwyczaj przy bardzo ruchliwych drogach, na których nie trudno o wypadki.

Jak się jednak okazuje, zazwyczaj na dole wykonane są ze specjalnej blachy, która zamortyzuje uderzenie. Oczywiście ona sama ulegnie zniszczeniu i będzie trzeba ją naprawić, jednak nie musimy się martwić, że w konsekwencji takiego zdarzenia uszkodzeniu ulegnie cały ekran akustyczny. Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że takie ekrany w dolnej części proponowane są w różnych kolorach, za to w górnej niejednokrotnie są przezroczyste, a więc można je dopasować w taki sposób żeby pasowały do otoczenia i jednocześnie, żeby kierowcy nie czuli się nimi przytłoczeni. Warto pomyśleć czy w naszym rejonie nie ma takich miejsc, w których powinny być ustawione ekrany akustyczne.

Jeśli tak, to powinniśmy postarać się o ich postawienie, tym bardziej, że płacimy za nie raz, a będą one służyły przez co najmniej kilkadziesiąt lat, dzięki czemu kolejnym pokoleniom zagwarantujemy znacznie lepszą jakość życia. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, bo jest ono korzystne, szybkie do wykonania i jednocześnie niesamowicie skuteczne.