Większość osób nie ma najmniejszego problemu z określeniem, czym dla nich jest zdrowie. Najczęściej opisuje się je jako największą wartość zapewniającą długie i spokojne życie. A czym tak naprawdę jest zdrowie? Nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności możemy określić terminem zdrowie.

W rzeczywistości jest to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Wyróżnia się zdrowie fizyczne, które obejmuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zdrowie psychiczne, do którego potrzebne są takie umiejętności jak logiczne myślenie czy rozpoznawanie i wyrażanie emocji, zdrowie społeczne i duchowe. Zdrowy społecznie człowiek umie nawiązywać i utrzymywać odpowiednie relacje międzyludzkie.

Ludzie wiedzą, jak ważne jest zdrowie, jednak nie zawsze potrafią je docenić i uszanować. Często sami prowadzą do jego zaburzeń, prowadząc szkodliwy tryb życia. Warto więc racjonalnie się odżywiać, zadbać o aktywność fizyczną i regularnie się badać, bowiem dzięki temu można dłużej cieszyć się z młodości i życia.

badania prenatalne poznań