Jeżeli decydujemy się na postawienie ekranów akustycznych, to mają one określoną rolę do spełnienia, narażone są na określone czynniki, a do tego jeszcze planujemy, że wytrzymają sporą ilość lat w takim stanie, aby nie wymagały co chwilę naprawy. To oznacza, że producenci tych ekranów dokładają starań, aby były one jak najbardziej wytrzymałe, bo wiedzą, że mają one szczególną rolę do odegrania, a miejsce, w którym się znajdują wystawia je na wiele różnych sytuacji. Dlatego też, warto szukać informacji o takich ekranach akustycznych i porównywać różne oferty, tak aby mieć pewność, że te, które my wybierzemy spokojnie będą funkcjonowały przez długi czas.

Na co muszą być odporne?

Przede wszystkim ekrany akustyczne muszą być wykonane z takich materiałów, które po upływie czasu nie będą zmniejszały swojej przepuszczalności.

To oznacza, że nawet po kilkunastu latach powinny one tak samo dobrze chłonąć dźwięki, jak to miało miejsca na samym początku ich funkcjonowania. Dlatego też, ekrany akustyczne powinny być wykonane z takich materiałów, które będą odporne na działanie wiatru, deszczu, mrozu czy słońca. Nie powinny pod ich wpływem się kruszyć, ani pękać, nie powinna się również zmniejszać możliwość wchłaniania przez nie dźwięków. Dodatkowo musimy pamiętać, że ekrany akustyczne w większości przypadków ustawiane są przy bardzo ruchliwych drogach.

To oznacza, że nie trudno jest o sytuacje, w których spod kół przejeżdżających samochodów wypadają kamienie i uderzają w taki ekran. Dlatego też powinien on być wykonany z takich materiałów, które będą odporne na takie uderzenia. Nie powinny one pękać, nie powinny tworzyć się wgniecenia, bo wszelkie takie uszkodzenia mogą prowadzić do pojawiania się dalszych problemów i wówczas może się okazać, że taki ekran nie będzie już spełniał swoich pierwotnych zadań.

O tym też pamiętajmy

Musimy pamiętać o tym, że takie ekrany akustyczne bardzo często stoją w miejscach, w których są słabo osłonięte, albo nawet w ogóle.

To oznacza, że musimy dopilnować, żeby nie tylko one same w sobie były jak najbardziej wytrzymałe, ale również żeby były odpowiednio zamocowane. Chodzi o to, abyśmy mieli pewność, że nawet przy silnym wietrze nic się z takimi ekranami akustycznymi nie będzie działo. Nie zostaną one wyrwane, nie będą przewrócone, nie oderwą się od nich jakieś fragmenty. Trzeba na to zwrócić uwagę, bo w przeciwnym razie może się okazać, że taki oderwany element upadnie na drogę i wówczas może dojść do poważnego wypadku.

Dlatego też trzeba pilnować, aby nie tylko same ekrany akustyczne, ale nawet najdrobniejsze ich elementy były jak najlepszej jakości i żeby zostały odpowiednio przymocowane. To też oznacza, że co jakiś czas warto sprawdzić czy nic się z nimi nie dzieje i czy nadal prezentują one tak wysoką jakość jaką prezentowały krótko po zamontowaniu. Warto zobaczyć jaki jest teren, na którym chcemy zamontować dany ekran akustyczny. Może się okazać, że to właśnie od jego rodzaju będzie zależało, który rodzaj ekranów akustycznych najlepiej sprawdzi się w danym miejscu.