Bardzo dużo uwagi poświęcamy zagadnieniu wyboru odpowiedniej lampy do naszego mieszkania. Właściwie nie ma się co temu dziwić, w końcu z jednej strony chcemy, żeby zapewniła nam ona odpowiednie oświetlenie, a z drugiej chcemy, żeby jak najlepiej się prezentowała. To też oznacza, że równie wiele uwagi powinniśmy poświęcić na to, aby wybrać odpowiednie lampy uliczne, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że zapewnią one odpowiednie oświetlenie ulicy, a więc wszyscy, którzy będą się poruszali tą trasą, będą się czuć bezpiecznie. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy uważnie przemyśleli każdy aspekt takich lamp, a wbrew pozorom będziemy mieli tutaj wiele do przeanalizowania.

Przede wszystkim funkcjonalność

Jeżeli podejmujemy decyzję, że na jakiejś ulicy mają być lampy, to przede wszystkim zależy nam na tym, aby były one jak najbardziej funkcjonalne. Mają się znaleźć w tym konkretnym miejscu, aby dobrze je oświetlić i żeby w nocy można było się tą drogą bezpiecznie poruszać. Dlatego też, wybierając lampy uliczne powinniśmy zastanowić się nad tym, ile ma ich stanąć na wyznaczonym odcinku, bo to właśnie od tego będzie zależało, jaką powinny mieć moc. Im mniej będzie tych lamp, tym mocniej powinna świecić każda z nich, tak abyśmy mieli pewność, że ta przestrzeń pomiędzy nimi będzie dobrze oświetlona i że nie będzie tam żadnych ciemnych zakamarków.

To też oznacza, że powinniśmy pomyśleć nad wysokością takiej lampy, nad tym czy ma być skierowana do dołu, czy jej klosz ma być okrągły. Od takich decyzji będzie zależało między innymi to, jakie żarówki powinniśmy zamontować w takich lampach ulicznych, aby mieć pewność, że będą one odpowiednio oświetlały daną przestrzeń. Warto się też zastanowić nad tym, czy to światło, które będą one dawały ma być żółte czy białe, bo od tego również będzie zależało oświetlenie i efekt końcowy, jaki ostatecznie uda się uzyskać.

Co jeszcze jest ważne?

Dużo mówi się obecnie o tym, aby dbać o ekologię i wszędzie gdzie to możliwe stosować takie rozwiązania, które pomogą oszczędzać chociażby energię.

Dlatego też kupując lampy uliczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie rozwiązanie chcemy wykorzystać. Czy mają one być zasilane wyłącznie prądem, czy może chcemy połączyć prąd i naturalną energię, a może chcemy się tylko skupić na naturalnej energii? Pierwsze rozwiązanie wszyscy znamy, bo praktycznie nadal jest ono najczęściej wykorzystywane jeśli chodzi o lampy uliczne. W drugim rozwiązaniu możemy połączyć jedno z drugim. Przy każdej lampie możemy mieć zamontowane panele słoneczne, dzięki którym lampa będzie się ładowała, a więc w nocy będziemy mieli zapewnione oświetlenie.

Jednak w naszym kraju tego słońca może nie być zbyt wiele i wówczas ta moc nie będzie taka, jak być powinna. Dobrze więc będzie, jeśli będziemy mieli możliwość włączenia światła na zwykłych zasadach, tak abyśmy mieli pewność, że zawsze będzie tyle światła ile powinno być. No ale możemy się też zdecydować na lampy, które będą zasilana wyłącznie przez naturalne źródła energii, zwłaszcza jeśli wiemy, że mamy tutaj sporo słońca. Warto zobaczyć jakie lampy uliczne możemy wybrać, tak aby mieć pewność, że dokonamy tutaj odpowiedniego wyboru.

www.yekaterina.pl