Wybór lampy nigdy nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że w sklepach mamy ich ogromną ilość i to w różnych typach, to jeszcze nie wszystkie pasują do każdego pomieszczenia. A przecież kupując lampę wybieramy ją zazwyczaj na kilka, a może i kilkanaście kolejnych lat, dlatego warto przeznaczyć jak najwięcej czasu na podjęcie tej decyzji, tak abyśmy mieli pewność, że będzie ona właściwa i nie będziemy jej żałowali.

Zobaczmy jakie są propozycje

Na początek możemy zobaczyć na różnych stronach internetowych poświęconych oświetleniu, jakie mamy lampy, czym się one między sobą różnią, a czasami nawet możemy je obejrzeć w przykładowych aranżacjach, dzięki czemu łatwiej może nam być określić, czy faktycznie będzie ona pasowała do takiego pomieszczenia i takiej aranżacji, jaką mamy.

Jeśli już mniej więcej ustalimy, jak ma się prezentować nasza lampa, to przyjdzie czas na wybranie się do sklepu, gdzie będziemy mogli obejrzeć ją na żywo i przekonać się, czy faktycznie prezentuje się ona tak, jak na zdjęciach. Jeśli nie będziemy pewni, czy powinniśmy ją wybrać i czy da ona odpowiednio dużo światła w naszym pomieszczeniu, to zawsze możemy na jej temat porozmawiać z pracownikiem sklepu. Wówczas będziemy musieli mu powiedzieć, jakiej wielkości jest dane pomieszczenie, do czego nam ono służy i jakie są nasze oczekiwania względem lampy. Wówczas będziemy mogli się dowiedzieć czy taka lampa da nam odpowiednią ilość światła czy jednak moc jaką łącznie zapewnią nam wszystkie jej żarówki będzie zbyt słaba i ostatecznie okaże się, że w jakichś miejscach, będzie po prostu ciemno.

Warto też porównać kilka propozycji i takich podobnych, i takich które całkowicie się różnią, abyśmy mogli powiedzieć, które z nich ostatecznie najbardziej do nas przemawiają.

Wygląd też ma znaczenie

Oczywiście przy wyborze odpowiedniej dla siebie lampy powinniśmy najpierw skupić się na tym, aby generowała nam ona odpowiednią moc, a więc żeby jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Jednak jej wygląd jest nie mniej ważny i jego również powinniśmy brać tutaj pod uwagę. To oznacza, że musimy sprawdzić czy taka lampa podoba nam się sama w sobie, czy jednak nie bardzo.

Dodatkowo powinniśmy sprawdzić, czy będzie pasowała do wystroju pomieszczenia, w którym planujemy ją powiesić. Jeśli nasze pomieszczenie będzie urządzone w nowoczesnym stylu, a my zawiesimy w nim lampę stylizowaną na dawne lata, to może się okazać, że efekt końcowy nie będzie taki jak oczekiwaliśmy. Z resztą dokładnie to samo będzie się działo w drugą stronę. Tak samo, jeśli będziemy mieli stosunkowo niewielkie pomieszczenie, to może się okazać, że lampa wisząca również nie sprawdzi się w nim tak dobrze, jak myśleliśmy i znacznie lepiej będzie pasowała taka, która będzie przylegała do sufitu.

Pamiętajmy, że lampę zazwyczaj kupujemy z myślą, że będzie nam ona służyła przez dłuższy czas. To oznacza, że musimy dołożyć starań, aby z jednej strony jak najlepiej spełniała swoją funkcję, ale z drugiej, żeby pasowała do nas i do pomieszczenia, w którym ma być powieszona, również pod względem wizualnym.

www.comid.pl