Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie dobranie lampy do pomieszczenia. Zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na tym, aby nam się ona podobała, żeby pasowała do naszych wyobrażeń, ale jednocześnie nie myślimy o tym, jak sprawdzi się w danym pomieszczeniu, czy da nam odpowiednio dużo światła i czy będzie dopełnieniem danego miejsca. Dlatego też, warto się zastanowić na co powinniśmy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że lampa, którą kupimy, będzie odpowiednio dobrana na danego pomieszczenia i że nawet po wielu latach będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.

Odpowiednie oświetlenie

Przede wszystkim jeśli wybieramy lampę, która ma być zamontowana w konkretnym pomieszczeniu, to chcemy mieć pewność, że będzie je ona dobrze oświetlała. To oznacza, że musi nam ona dawać taką moc, abyśmy mieli gwarancję, że jej światło będzie docierało do najdalszych zakamarków. Dlatego, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy jej klosze zwrócone są do góry czy na dół. Jeśli skierowane będą w górę, to możemy być pewni, że taka lampa będzie nam oświetlała przede wszystkim sufit. Jeśli będą one zwrócone w dół, to będzie istniała spora szansa, że faktycznie będą dobrze oświetlały całe pomieszczenie. Co więcej, powinniśmy sprawdzić jaka jest wielkość danego pomieszczenia i pamiętać, że im ono będzie większe, tym więcej żarówek powinna mieć nasza lampa, albo tym większa powinna być jej moc. Jeśli tutaj nie potrafimy samodzielnie ocenić, co powinniśmy wybrać i jaką moc ma mieć nasza lampa, to zawsze możemy porozmawiać z pracownikiem sklepu.

On będzie w stanie nam powiedzieć, która z oferowanych lamp ma szansę dobrze oświetlić nam dane pomieszczenie, a z której powinniśmy zrezygnować, bo nie będzie miała takiej możliwości i będzie po prostu ciemno. Warto również przy montowaniu przewodów zastanowić się, czy nasza lampa nie ma nam oferować dwóch rodzajów oświetlenia, jednego słabsze, kiedy włączone będą tylko określone żarówki i mocniejszego, gdy będziemy mogli zapalić je wszystkie, aby dawały odpowiednie światło.

Wygląd też jest ważny

Jeżeli mamy już dopasowaną wielkość mocy jaką ma mieć nasza lampa, wiemy ile powinna mieć ona żarówek, to powinniśmy się skupić na tym, aby wizualnie dopasować ją do danego pomieszczenia. To też jest ważne, ale pamiętajmy, że jednak nie najważniejsze. Przede wszystkim powinniśmy taką lampę dobrać od kątem wielkości. W dużym pokoju nie może być malutka lampa i odwrotnie. Dodatkowo powinniśmy się zastanowić czy ma być ona wisząca, czy może ma dolegać do sufitu? Jaki ma mieć kolor, jaki kształt. Pamiętajmy, że lampa z jednej strony ma dawać odpowiednią ilość światła, ale z drugiej ma być dekoracją danego wnętrza, nawet jeśli akurat nie będzie zapalona. Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości i przekonajmy się, na co powinniśmy zwracać uwagę. Im dokładniej przyjrzymy się lampom, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, która z nich jest odpowiednia w naszym wypadku i w którą powinniśmy zainwestować.

www.konkurs-rymkiewiczowski.pl