Wykonać przelew można tylko wtedy, gdy mamy dostęp do Internetu i oczywiście konta bankowego nadawcy i odbiorcy. Skoro mamy dostęp do Internetu przez telefon komórkowy, to nie musimy korzystać z komputera, co cieszy się dużą popularnością.

Niemniej jednak problem pojawia się, wtedy, gdy chcemy przesłać pieniądze osobie, która owego konta nie posiada. I tu pojawia się kolejna wyższość smartfona nad komputerem.

Wyobraź sobie, że można przelać pieniądze przez krótką wiadomość tekstową SMS. Wykorzystujące do tego dostępną aplikacje, o ciekawej nazwie Avokado.

Wystarczy wysłać wiadomość SMS na specjalny numer, a w treści wpisać kwotę i numer telefonu, do kogo chcemy przesłać pieniądze. Po otrzymaniu zwrotnej wiadomości i jej potwierdzeniu, adresat otrzymuje wiadomość ze specjalnym kodem, który umożliwia wypłatę przelanych środków w bankomacie.

Ten sposób również świetnie sprawdza się w przelewaniu drobnych kwot bezpośrednio na konto bankowe. To idealne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w nagłym braku gotówki.

www.cech.ilawa.pl