Jednym z najważniejszych sprzętów, który pomaga codziennie funkcjonować osobom z niepełnosprawnością ruchową, ale nie tylko, jest z pewnością wózek elektryczny. Jest to ogromne ułatwienie, tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy można zastosować i wykorzystać różnego rodzaju nowoczesne technologie. Na korzystanie z tego typu wózka powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, które z różnych względów nie mogą samodzielnie poradzić sobie z poruszaniem się ręcznym wózkiem inwalidzkim.

W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się właśnie wózki elektryczne dla osób niepełnosprawnych. Jak się bowiem okazuje, główna zaleta tego typu wózków to oczywiście bardzo proste sterowanie, do którego nie trzeba dużej siły rąk tak jak w przypadku wózków ręcznych. Wyposażone w silnik Wózki elektryczne dla niepełnosprawnych to znakomite rozwiązanie dla nieco starszych, ale też młodszych osób niepełnosprawnych, a w szczególności dla tych, którzy pomimo przeciwności losu lubią spędzać czas poza domem i w sposób aktywny.

Samo sterowanie takiego wózka odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticku lub też wygodnego panelu sterowania, dzięki czemu każdy może bez problemu je opanować.

Dlaczego warto stawiać na wózki elektryczne?

Tego typu wózki to oczywiście nieco droższe rozwiązanie niż tradycyjne wózki ręczne, jednak nie ma żadnych wątpliwości, że elektryczne wózki mają mnóstwo zalet, dzięki którym codzienne funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej będzie znacznie łatwiejsze. Elektryczny wózek inwalidzki to bowiem przede wszystkim duży komfort.

Do najważniejszych zalet poruszania się takim właśnie sprzętem należy zaliczyć:

  • dobra moc silnika,
  • wygodne siedzisko,
  • możliwość regulacji siedziska oraz podłokietników, podnóżka, itp.,
  • możliwość zastosowania przydatnych akcesoriów jak np. kosz,
  • łatwe w obsłudze sterowanie.

Z drugiej strony, wózki elektryczne są nieco większych gabarytów niż ich ręczne odpowiedniki, a co za tym idzie trudniej nam będzie przetransportować taki wózek, gdyż nie ma możliwości jego złożenia. Wózek dla osoby niepełnosprawnej warto więc wybrać nie tylko ze względu na jej możliwości finansowe, fizyczne czy lokalowe, lecz również z uwzględnieniem charakteru i stopnia niepełnosprawności, by wybrany wózek rzeczywiście mógł się w stu procentach sprawdzić i spełnić oczekiwania.